Lean Cart UV

Robot Lean Cart UV to profesjonalne urządzenie do dezynfekcji przestrzeni. Jego skuteczność opiera się na zastosowaniu wysokiej jakości lamp UVC, które w niezwykle precyzyjny sposób unieszkodliwiają wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy i pleśnie. Co więcej, dzięki pełnej automatyzacji i zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań, robot daje komfort i bezpieczeństwo pracy w każdych warunkach.

Innowacyjność naszych robotów polega na zintegrowaniu sprawdzonych rozwiązań przemysłowych z nowymi, zaawansowanymi technologiami. Dzięki temu możemy Państwu zaoferować urządzenia najwyższej jakości, co potwierdzone zostało certyfikatami bezpieczeństwa oraz spełnieniem norm ISO 1525, ISO 13849, ISO 10218.

Dane techniczne

Wymiary:

długość: 86 cm, szerokość: 51 cm
wysokość (z masztem): 169 cm

Komunikacja:

Wi-Fi + oprogramowanie sterujące

Zakres dezynfekcji:

360 stopni

Bezpieczeństwo:

laserowy skaner bezpieczeństwa, kamera 2D

Wyposażenie opcjonalne:

kamera termowizyjna, kamera 3D

Akumulator/czas pracy:

LiFePO4 24V/110Ah / 4 h 

LiFePO4 24V/300Ah / 10 h

Lampy:

UV-C – długośc fali 254 nm

Nawigacja:

sterowanie zdalne
(aplikacja na komputer /tablet /telefon)

Waga:

120 kg /150 kg
(w zależności od wybranego akumulatora)

Lean Care — Komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach

 

Personel obsługuje robota zdalnie, nie narażając się na zakażenie, a światło UV skutecznie zabija wszystkie mikroorganizmy. Tak więc, jego użycie jest całkowicie bezpieczne i gwarantuje w stuprocentową czystość mikrobiologiczną.

Robot Lean Cart UV to profesjonalne urządzenie do dezynfekcji przestrzeni takich jak: szpitale, przychodnie, dworce, terminale lotnicze, urzędy, centra handlowe, hotele, hale produkcyjne itp.

 

Zastosowanie

Lean Cart UV nie stwarza ryzyka ewentualnego zakażenia się przez personel sprzątający. Dzięki temu można go używać we wszystkich miejscach narażonych na roznoszenie patogenów, takich jak szpitale i ośrodki medyczne, miejsca użyteczności publicznej, komunikacja miejska, dworce, hotele lub lotniska. Jego użycie jest w pełni bezpieczne dla człowieka, ponieważ posiada zabezpieczenia, które wstrzymują jego pracę w przypadku pojawienia się kogoś w odkażanym pomieszczeniu. Technologia, w której został skonstruowany jest przyjazna dla środowiska i gwarantuje łatwość w obsłudze. Niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie potrzeba sterylnej czystości.

Jak działa robot dezynfekujący?

Robot Lean Cart UV, to autonomiczne urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń. Używa w tym celu światła UV-C, które eliminuje wszelkie szkodliwe mikroorganizmy, takie jak wirusy, bakterie i pleśń poprzez rozkład ich DNA. Promieniowanie wbudowanej lampy wytwarza fale o długości 254 nm, co czyni je wyjątkowo skutecznym i bezpiecznym środkiem. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że przestrzeń została dokładnie oczyszczona z zagrożeń mikrobiologicznych.

Jak roboty Lean Cart UV w zapobiegają zakażeniom?

W dzisiejszych, trudnych czasach niezwykle istotnym czynnikiem jest zapewnienie pacjentom i personelowi medycznemu maksymalnie najlepszej ochrony przed wszelkiego rodzaju zakażeniami.
Zakażenia szpitalne są znaczącym i stale rosnącym problemem w globalnym sektorze opieki zdrowotnej, z powodu którego co roku cierpią tysiące pacjentów na całym świecie. Poza oczywistymi konsekwencjami zdrowotnymi generuje to również spore, dodatkowe koszty, na które składa się zapewnienie opieki medycznej zakażonym pacjentom, konieczność wdrażania nowych metod ich leczenia, a także zapewnienie dłuższej opieki ze strony personelu medycznego.
Te straty można znacznie zminimalizować, stosując jeszcze bardziej rygorystyczne normy dotyczące dezynfekcji oraz wprowadzając najskuteczniejsze dostępne na rynku rozwiązania techniczne.
Roboty Lean Cart UV łączą w sobie oba te warunki, zapewniając personelowi odpowiednie warunki pracy i komfort psychiczny.

Innowacyjność, intuicyjność, bezpieczeństwo i komfort

Nasze roboty w swoim działaniu wykorzystują promieniowanie ultrafioletowe UV-C o długości fali 254 nm. Jak pokazują liczne badania, ten typ promieniowania jest jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod dezynfekcji przestrzeni medycznych. Odpowiednio dobrana długość fali uderza w struktury biologiczne drobnoustrojów chorobotwórczych, co prowadzi do nieodwracalnych zmian w białkach cytoplazmatycznych i kwasach nukleinowych, a w konsekwencji do ich natychmiastowego zniszczenia. Dodatkowo nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych, co również ogranicza generowanie niepotrzebnych kosztów. Zastosowanie promieniowania UV-C jest metodą bezpieczną dla personelu oraz pacjentów.

 

Czy lampy UV-C mogą pomóc w walce z koronawirusem?

Wirusy rozmnażają się, łącząc się z komórkami, wprowadzając do nich swoje DNA. Rozmnażają się, łącząc się z komórkami, wprowadzając do nich swoje DNA. Niektóre wirusy wyrywają się z zainfekowanej komórki (ta forma rozmnażania nazywa się cyklem litycznym), podczas gdy inne łączą się z zainfekowaną komórką, mnożąc się za każdym razem, gdy komórka dzieli się (lizogenicznie). Promieniowanie ultrafioletowe może zaburzać sekwencję DNA wirusów, a tym samym wyłączyć cały mechanizm. Ponieważ sekwencja DNA nie jest już prawidłowa, wirus nie może już poprawnie się replikować. Tak, więc promieniowanie UV-C niszczy wirusy, niszcząc ich zdolność do reprodukcji.

Lampy UV-C zabijają wirusy

Lampa UV-C jest źródłem promieni ultrafioletowych o długości fali od 205      do 315 nm. Długotrwałe narażenie na promienie niszczy strukturę komórkową bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów, zrywając wiązania w DNA, co powoduje ich śmierć. Co więcej, promieniowanie ultrafioletowe zabija nie tylko wirusy, ale także wszystkie żywe mikroorganizmy: pleśń, bakterie, grzyby.

Dezynfekcja pomieszczeń

Lekarze twierdzą, że COVID-2019 może żyć na powierzchni poza ciałem do 10 godzin. Bardzo przydatna będzie tutaj lampa UV do dezynfekcji pomieszczeń i elementów odzieży.

Jednym z najbardziej obiecujących pomysłów na walkę z rozprzestrzenianiem się Covid-19 jest zastosowanie wszechobecnego promieniowania ultrafioletowego w sztucznym środowisku. Lampa ultrafioletowa nie może zabić wirusa, który jest w organizmie. Może zabić wirusa w powietrzu, w cząstkach śluzu i tak dalej. Promienie ultrafioletowe zabijają wirusa COVID-19.

Jak lampa UV-C działa na wirus COVID-19?

Promieniowanie ultrafioletowe od dawna stosowane do dezynfekcji obiektów i pomieszczeń, może pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się obecnie koronawirusem.

Mechanizm działania promieni UV-C opiera się na zdolności niektórych atomów i cząsteczek do selektywnego pochłaniania energii świetlnej. W wyniku tego cząsteczki tkanek zostają wzbudzone, co uruchamia procesy fotochemiczne w cząsteczkach białka, DNA i RNA wrażliwych na promienie UV.

Kontakt

Tel

(+48) 605 477 644

Email

uv@lean-tech.pl

dane firmy

LEAN-TECH
NIP: 894 304 00 46
Łany, ul. Wesoła 2-4, 55-002 Kamieniec Wrocławski

Napisz!